کمپ کارآفرینی ماهتک

کمپ کارآفرینی (استارتاپی)

دانشگاه ها، معادن سرشار و غنی از دانشجویان و صاحبان ایده های خلاق و توان فکری بالا هستند که در صورت کسب مهارت های لازم در همه حوزه ها برای حضور و موغفیت در عرصه کارآفرینی و ایجاد و توسعه کسب و کار توانمند خواهند شد و موجبات تولید ارزش و ثروت در جامعه را فراهم خواهند نمود. از طرفی صاحبان صنایع و سرمایه گذاران نیازمند دسترسی به شرایطی جهت بهره گیری از دانش و تخصص دانشجویان در راه اندازی و توسعه کسب و کار خویش هستند. دفتر کارآفرینی مهاباد ۳ به منظور ایفای نقش خود در زمینه کارآفرینی و ترویج آن در نظر دارد کمپ کارآفرینی را اجرا نماید. این کمپ موجبات افزایش روحیه خودشناسی و خودباوری و ترغیب به ایده پردازی و ایده پروری و هدایت آن در جهت تولید ثروت و برقراری ارتباط هدفمند میان صاحبان طرح ها و ایده های تجاری با سرمایه گذاران و صنعت گران را فراهم می کند.

 

اهداف طرح:

 • تشویق و ترویج فرهنگ کارگروهی، ایده پردازی و خلاقیت
 • آموزش و بازآموزی مفاهیم و قواعد کسب و کار
 • ایجاد تعامل موثر میان صاحبان ایده و دانشگاه
 • توسعه تفکر به کارگیری آموخته های دانشگاهی

 

لیست کارگاههای آموزشی:

 • کارگاه A (خلق ایده) با رئوس مطالب: خودشناسی، خودباوری، مولفه های های موفقیت، خلق ایده، خلاقیت و نوآوری
 • کارگاه B (سخنرانی انگیزشی و خلق ایده) با رئوس مطالب: سخنرانی انگیزشی، دعوت از کارآفرینان، ایده پروری
 • کارگروهی C (ایده-تیم) با رئوس مطالب: دسته بندی ایده ها، ارایه ایده ها، داوری، تشکیل تیم
 • کارگاه D (شروع کسب و کار) با رئوس مطالب: کارگروهی، راه اندازی و توسعه کسب و کار، بازاریابی، فروش، تحلیل بازار
 • دعوتگروهی E (راهکارهای اجرایی توسعه) با رئوس مطالب: دعوت از کارآفرینان و خبرگان و مدیران برای مشاوره
 • کارگاه F (تدوین طرح کسب و کار) با رئوس مطالب: برنامه تجاری، مدل تجاری، طرح تجاری
 • بورسگروهی G (بورس ایده) با رئوس مطالب: بورس ایده، داوری

 

بخش های مختلف کمپ:

 • سمینارها و کارگاه های آموزشی
 • کلینیک
 • بورس ایده
 • کار گروهی
 • سخنرانی های کلیدی

camp3 - Copy

 

 

 

دفتر کارآفرینی مهاباد ۳

دفتر کارآفرینی مهاباد ۳ در استان آذربایجان غربی، در نظر دارد دوره ­های آموزشی مرتبط با ایجاد و توسعه­ ی کسب و کارهای نوپای استارتاپی برگزار نماید.
بدین وسیله از کارآفرینان جوان و علاقمندان به ایجاد کسب ­وکارهای نو دعوت می­ شود تا با شرکت در این کمپ از مطالب مفید آموزشی بهره برند.
شرکت کنندگان در این کمپ ها، گواهی حضور دوزبانه دریافت خواهند کرد.

اطلاعات کامل و ثبت نام

محیط کار اشتراکی مهاباد

محیط کار اشتراکی چیست؟
فضای کار اشتراکی، واژه‌ای است که به تازگی در اکوسیستم استارتاپی ایران شنیده می‌شود. فضای کار اشتراکی، همانطور که از نامش پیداست، مجموعه‌ای است که افراد مختلف که استخدام جایی نیستند می‌توانند در این فضا کنار هم جمع شوند و به کار و فعالیت بپردازند. فرقی نمی‌کند برنامه‌نویس آزاد کار باشید یا حسابدار، یا حتی گرافیست، نویسنده، دانشجو یا استاد، یا حتی تیم‌های استارتاپی کوچک، فضای کار اشتراکی مناسب‌ترین گزینه است که در آنجا مشغول شوند و فعالیت کنند. یکی از مفاهیمی که با گسترش فضا کارآفرینی در ایران و جهان مطرح شد همین فضای کار اشتراکی است.

فضای کار اشتراکی دقیقا چیست؟

وقتی از فضای کار اشتراکی صحبت میکنیم منظورمان محلی است که تعدادی میز، صندلی و امکاناتی مانند اینترنت، پرینتر و البته چای و قهوه در آن قرار دارد. افراد مختلف با تخصص‌ها و توانمندی‌های متفاوت در آنجا کار می‌کنند. جایی شبیه اتاق مطالعه در کتابخانه‌ها با امکاناتی بیشتر، شما می‌توانید به عنوان یک فرد تنها و یا یک تیم استارتاپی یک میز را انتخاب کنید و به عنوان محل کار هر روز به آنجا مراجعه کنید. انرژی چنین فضایی فوق‌العاده است، همه در حال تلاش هستند تا برای خود آینده‌ی موفقیت‌آمیزی بسازند.

فضای کار اشتراکی چه فایده‌ای دارد:

کار کردن در چنین فضاهایی در کنار سایر افراد با سلایق مختلف و توانایی‌های منحصر به فرد منجر به افزایش بهره‌وری و خلاقیت می‌شود. میزان بازدهی در این فضا بسیار بیشتر از سایر مجموعه‌های کاری است. شما می‌توانید هر روز با افراد جدیدی آشنا شوید، همچنین می‌توانید با افرادی که در کنار شما کار می‌کنند تعامل داشته باشید. اگر یک تیم استارتاپی هستید ممکن است با مشکلاتی در کسب و کار خود مواجه شوید، اگر در یک فضای کار اشتراکی فعالیت کنید می‌توانید برای مسائل مختلف از افرادی که آنجا هستند کمک بگیرید، گرافیست‌ها، برنامه‌نویس‌ها، حسابدارها و نویسنده‌ها می‌توانند در مسائل مختلف به همدیگر کمک کنند و به پیشرفت یکدیگر کمک کنند.

استارتاپ‌ها در ابتدای راه نمی‌توانند برای محل کار خود هزینه‌ی زیادی بپردازند، فضای کار اشتراکی گزینه‌ای است پیش روی این استارتاپ‌ها که با هزینه‌ای نه‌چندان زیاد علاوه بر پیدا کردن محلی برای کار از تجربه دیگران نیز استفاده کنند و با افراد جدیدی آشنا شوند. تعامل اجتماعی و استفاده از تجربیات دیگران مهم‌ترین فایده این مجموعه‌ها است. هر روز افراد جدیدی به عنوان مشتری یا کارفرما به این فضای کاری وارد می‌شوند و این بهترین زمان برای شبکه‌سازی است.
در فضای کاری اشتراکی معمولا دغدغه‌ی مسائل جانبی یک دفتر کار را ندارید، شما از مسائلی مانند مشکلات اینترنت و تعمیر و نگهداری محیط دور می‌مانید.

فضای کاری اشتراکی شتاب‌دهنده نیست!

یکی از تصورات غلطی که در ایران وجود دارد این است که تفاوت بین شتاب‌دهنده و فضای کار اشتراکی قائل نمی‌شوند. فضای کار اشتراکی یکی از امکاناتی است که شتاب‌دهنده در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهد. در فضای کار اشتراکی فرقی نمی‌کند شما حسابدار شخصی هستید یا یک تیم استارتاپی، شما در این فضا در تلاش برای افزایش رشد و تعامل هستید.

در ایران هم فضای کاری اشتراکی داریم؟

البته که داریم. اکوسیستم استارتاپی ایران هم رشد خوبی در این زمینه داشته است. در حال حاضر در نقاط مختلف چندین فضای کار اشتراکی داریم که به خوبی فعالیت می‌کنند.

فضای کار اشتراکی مهاباد نیز از مهر ۱۳۹۷ شروع به کار نموده و امروزه امکانات خوبی با هزینه پایین ارایه می دهد.

اطلاعات کامل و ثبت نام